Medycyna Estetyczna

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wiele osób pragnie wyglądać młodo i promiennie bez względu na wiek. Czasem zdrowy tryb życia, dieta i kosmetyki nie dają wystarczającej satysfakcji, sięgamy więc po nowoczesne możliwości medycyny estetycznej.

Jesteśmy różni i każdy z nas prezentuje pewne odmienności w budowie kości twarzoczaszki, układu mięśniowego i tkanek miękkich, a także osobistej ekspresji. Dlatego dla każdego pacjenta należy dobrać indywidualnie, najlepszą, choć niekoniecznie najmodniejszą metodę poprawy wizerunku.
Miarą dobrze wykonanego zabiegu medycyny estetycznej jest naturalny, promienny wygląd, poprawa kondycji skóry, jej zauważalne odmłodzenie i zaakcentowanie tych szczegółów, które były lub są naszymi atutami.

W Centrum Medycznym Venamed dowiesz się, czy najlepszy będzie dla Ciebie botoks, kwas hialuronowy czy może kolagen? Jakie możliwości estetyczne dają lasery a jakie Twoje własne osocze.
Naszym priorytetem jest bezpieczna medycyna estetyczna, dlatego stosujemy odpowiednio dobrane artykuły jednorazowego użytku i konsekwentnie realizowany program dotyczący higieny, antyseptyki i sterylności. Do zabiegów wykorzystujemy tylko najlepsze preparaty, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz posiadają wymagane prawem certyfikaty.
Profesjonalizm w każdym calu! Zabiegi medycyny estetycznej wykonują wyłącznie lekarze, z dużym doświadczeniem i stażem pracy oraz posiadający certyfikat z tej dziedziny medycyny.

Trychologia 

to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób włosów oraz skóry owłosionej głowy.

Trycholodzy, zajmują się więc dokładną analizą włosa, jego korzeni i skóry głowy, jak również diagnozowaniem i leczeniem schorzeń z nimi związanych.

Leczenie zmian może odbywać się zarówno przy pomocy specjalistycznych preparatów jak i stosowania zróżnicowanych zabiegów.

W celu postawienia trafnej diagnozy w Trychologii używa się elektronicznych mikroskopów, kamer cyfrowych czy analizy pierwiastkowej włosa, dzięki czemu szybko można wdrożyć potrzebne leczenie.

Najczęstszym problemem, który skłania pacjentów do odwiedzenia gabinetu Trychologa jest wypadanie włosów, którego skrajną postacią jest łysienie.

Zjawisko to choć powszechne, nie powinno być jednak lekceważone, gdyż powodowane być może różnymi przyczynami, i mieć przebieg zarówno odwracalny jak i trwały.

Szybka diagnoza i w porę rozpoczęte leczenie, pozwoli uchronić się od nieprzyjemnych konsekwencji z tym związanych, dlatego warto sprawdzić, czy niepokojące nas objawy są zjawiskiem fizjologicznym czy też chorobowym.

Trychologa powinno się odwiedzić również , gdy zaobserwujemy zmiany na skórze głowy, takie jak suche płatki łupieżu, zbierającą się oleista substancja za paznokciami po wcześniejszym podrapaniu się po głowie, zaczerwienienie czy skupiska krostek.

Impulsem aby przyjrzeć się swoim włosom, mogą być także problemy ze swędzącą skórą głowy, bądź uczucie jej nadmiernego ściągnięcia.

Botox

Toksyna botulinowa odkryta została już w 1817 roku przez niemieckiego lekarza Justina Kernera.
Zauważył on, że stosowna w małych ilościach, może mieć również działanie lecznicze.
Po wielu latach badań, pod koniec XX wieku, botox został dopuszczony do sprzedaży i użycia w celach terapeutycznych i od tej pory rozpoczęła się jego zawrotna kariera.

Chociaż można używać botoxu przy kręczu karku czy jako substancji przeciwbólowej, jego najważniejszym zastosowaniem pozostaje redukcja zmarszczek.
Co prawda botox jest neurotoksyną, lecz w małych dawkach nie jest groźny dla zdrowia, a fachowo wykonana iniekcja rzadko skutkuje objawami niepożądanymi.

Wbrew obiegowym opiniom, botox nie jest wypełniaczem zmarszczek, jego działanie polega na paraliżu danego mięśnia. Na skutek tego skóra rozluźnia się a zmarszczki są mniej widoczne. Po pewnym czasie efekt ten mija, a mięśnie odzyskują sprawność. Dlatego chcąc przedłużyć działanie przeciwzmarszczkowe, zabieg należy powtarzać, częstotliwość w jakiej należy to robić, jest kwestią indywidualną.

Lek podaje się w formie zastrzyku, wstrzykując minimalną ilość preparatu w odpowiednie partie twarzy, tak aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek przy zachowaniu naturalnej mimiki. Obszarami na których stosowanie botoxu daje najlepsze rezultaty są poziome i pionowe zmarszczki czoła, zmarszczki okolic oczu, ust i środkowej części twarzy.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak zaleca się na tydzień przed jego wykonaniem odstawienie alkoholu, a także leków antykoagulacyjnych, co pozwala zapobiec powstawaniu krwiaków. Efekty pojawiają się już po 3-6 dniach i utrzymują się przez około pół roku.

Przeciwwskazaniem do podawania botoxu jest ciąża i okres laktacji a także alergia na lek, zaburzenia krzepliwości krwi, stan zapalny w miejscu podania, przyjmowanie antybiotyków, niektórych leków przeciwarytmicznych i opryszczka.

Blefaroplastyka

Z wiekiem skóra wokół oczu staje się wiotka i skłonna do zmarszczek, pojawiają się popularne „worki pod oczami”, sińce, czy „opadadające powieki”
Nie pomagają nawet najlepsze kremy, a spojrzenie zdaje się podkreślać wyraz zmęczenie na twarzy.
Problem ten nie dotyczy wyłącznie osób starszych, ale może dotykać również całkiem młodych, z predyspozycjami do zmarszczek.
Blefaroplastyka czyli plastyka powiek, jest propozycją dla tych, którzy pragną się definitywnie pozbyć problemu nieatrakcyjnych powiek, za pomocą zabiegu chirurgicznego.
Procedura blefaroplastyki polega na usunięciu nadmiarnowej skóry a w niektórych wypadkach także tkanki tłuszczowej, w przypadku powieki dolnej również na zwiększeniu napięcia powieki.
Cięcia wykonuje się w miejscu anatomicznych zgięć skóry, wskutek czego blizny po wygojeniu są praktycznie nie widoczne.
Brzegi rany zszywa się bardzo cienkimi nićmi, które usuwane są w 5-7 dobie po zabiegu.
Wykonanie blefaroplastyki, zawsze musi być poprzedzone konsultacją z lekarzem wykonującym zabieg.

Ellanse

Ellanse to nowoczesny preparat z grupy wypełniaczy skórnych o podwójnym działaniu.
Nie tylko koryguje zmarszczki na twarzy, niemalże od pierwszych chwil po zabiegu, ale także wbudowuje się w głębsze warstwy skóry. Dodatkowo stymuluje własną produkcję kolagenu, przez co efekty zabiegu są widoczne bardzo długo, a twarz zyskuje naturalny i młodzieńczy wygląd.
Zabieg Ellanse jest przeznaczony dla osób, które mają głębokie bruzdy i zmarszczki na twarzy, zwłaszcza w linii fałd nosowo wargowych, podniesienia kącików ust. Używany jest też w likwidacji tzw. zmarszczek marionetek, czy rewitalizacji szyi.
Efekty zastosowania Ellanse są jednymi z najbardziej długotrwałych, utrzymują się od roku do czterech lat po zabiegu.
Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem.

Laserowe zamykanie naczynek

Poszerzone drobne naczynia krwionośne, powstające na skórze twarzy są problemem wielu osób.
Oprócz nieatrakcyjnego wyglądu mogą być również przyczynkiem do powstawania trądziku różowatego, przyjmującego postać grudek i wykwitów skórnych.
Leczenie może być prowadzone poprzez stosowanie dermokosmetyków a także za pomocą specjalnego typu lasera.
Światło o długości fali 940 nm, zastosowane w laserze Salsa, jest jednym z najlepiej pochłanianych przez hemoglobinę zawartą we krwi, a niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza równocześnie możliwość powstania przebarwień.
Zabiegi wykonywane w tej metodzie są niebolesne, jednak czasem jeśli naczyń jest dużo lub są rozległe, trzeba je powtarzać.
Po zabiegu może pojawić się przejściowy rumień lub obrzęk, który znika w ciągu kilku dni.

ORTOPODOLOGIA

Kinesiotaping 30-50
Odlew/wycisk do wkładek 70 zł
Wkładki dziecięce do rozm. 36 300 zł
Wkładki dla dorosłych 350 zł
Wkładki dla sportowców 400 zł
Wkładki do stóp wrażliwych/hypoalergiczne 400 zł
Korekta wkładek do 6 m-cy 0 zł
Korekta wkładek powyżej 6 m-cy 60 zł