Podologia i Ortopodologia

Podologia

Podologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją stóp.
W naszym Centrum oferujemy pełen zakres usług w ramach medycznej, specjalistycznej i sterylnej pielęgnacji stóp.
Szczególną opieką obejmujemy pacjentów z grup ryzyka, z chorobami metabolicznymi np. cukrzycą, czy chorobą niedokrwienną. Przyjdziemy z pomocą również osobom mających ograniczenia ruchowe, którym trudno jest samodzielnie zadbać o higienę stóp.
Zajmujemy się problematycznymi i wrastającymi paznokciami, wykonujemy rekonstrukcje płytki paznokciowej, usuwamy odciski, modzele, kurzajki i pękające pięty. Stosujemy klamry ortonyksyjne, ortezy, odciążenia.
Naszą specjalnością są również problemy dermatologiczne w obrębie stóp takie jak nadmierna potliwość, wysuszenie skóry, grzybica czy owrzodzenia.
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy z Pacjentem dokładny wywiad, diagnozujemy nie tylko stopy, ale także całe kończyny dolne. Specjalista podolog po zebraniu niezbędnych informacji, dokona oceny skóry stóp i paznokci, postawi diagnozę i zaproponuje dalsze etapy terapii.
Jeżeli do postawienia diagnozy konieczne jest wykonanie badania bakteriologicznego, histopatologicznego czy mykologicznego wykonujemy je na miejscu.
W przypadku konieczności dodatkowej konsultacji z lekarzem, przekierujemy pacjenta do odpowiedniego specjalisty i zapewnimy kompleksową opiekę podczas procesu powrotu stóp do doskonałej formy.
Zapraszamy na wizytę konsultacyjną , która może być źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości w obrębie stóp czy paznokci.

 

Ortopodologia

Ortopodologia jest nowym, dynamicznie rozwijającym się działem podologii, którego domeną są zniekształcenia, wady wrodzone, nabyte jak i defekty pourazowe powstające w obrębie aparatu ruchu.
W Centrum Venamed diagnozujemy a także podejmujemy działania profilaktyczne i lecznicze w obrębie stopy, stawu skokowo-goleniowego i stawu kolanowego, jako elementu składowego narządu ruchu.
Pierwsza wizyta u ortopodologa obejmuje ocenę napięcia mięśniowego, ruchomości w stawach i budowy stopy. Analizujemy wyniki badań diagnostycznych rtg, usg stawów w tym kręgosłupa. Korzystając z wysokospecjalistycznej aparatury diagnostycznej oceniamy biomechanikę kończyn dolnych. Takie holistyczne podejście pozwala nam na szybkie i precyzyjne ustalenie właściwego postępowania leczniczego.
Naszymi pacjentami są dzieci z wadami stóp i kręgosłupa, osoby dorosłe z halluxami, płaskostopiem, tendencją do urazów (ostroga piętowa, zapalenia ścięgna Achillesa, zapalenie ścięgna podeszwowego), stanów przeciążeniowych w obrębie kończyn dolnych. Każdy z pacjentów otrzymuje poradę dotyczącą obuwia i wprowadzenie do gimnastyki stóp.
Posiadamy duże doświadczenie w pracy z osobami aktywnymi fizycznie jak i sportowcami, u których higiena i pielęgnacja stóp odgrywa kluczową rolę.

Podologia
Jak przygotować się do wizyty diagnostycznej u Ortopodologa i co obejmuje badanie
 • Jeśli posiadasz badanie diagnostyczne (rtg, usg) nie tylko stóp ale także innych stawów, zabierz je ze sobą.
 • Bardzo często zmiany w obrębie stóp przenoszą się na inne stawy naszego organizmu powodując bóle przeciążeniowe stawu kolanowego, biodrowego czy kręgosłupa. Wyniki Twoich badań pozwolą na dokładniejsze zrozumienie problemu w obrębie całego aparatu ruchu i jednocześnie będą wskazówką do wykonania wkładek, likwidujących problemy nie tylko w obrębie stóp ale także innych stawów.
 • Przy dopasowaniu wkładek bardzo istotne jest odpowiednio dobrane obuwie. But musi być dopasowany do stopy a nie jak to często bywa stopa do buta. Dlatego bardzo prosimy o zabranie ze sobą na wizytę 2, 3 par ulubionych butów. Duet: buty i indywidualnie zaprojektowana wkładka sprawi, że bardzo szybko, już po pierwszych kilkunastu krokach stwierdzimy, że zmienił się komfort chodzenia, a dolegliwości ustąpiły.
 • Każdy pacjent zostanie poddany badaniu diagnostycznemu, które obejmuje:
 • Badanie fizjoterapeutyczne (kliniczna ocena stanu narządu ruchu),
 • Badanie na PODOSCAN 2D Foot Cad – zaawansowane narzędzie do cyfrowej analizy podeszwowej strony stóp. Dzięki natychmiastowemu wydrukowi w skali 1 do 1. Uzyskujemy informacje o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stopy, oceniamy stopień koślawości palucha i kąt szpotawości palca,
 • VIDEOGRAFIA 2D system kamer w jakości Full HD robiących zdjęcie/film jednocześnie umożliwiający szczegółową analizę postawy ciała, w tym: szpotawości, koślawości kolan i pięt, asymetrii miednicy łopatek, barków, trójkątów talii oraz ustawienia głowy. Oprogramowanie umożliwia również dowolne pomiary jak np. analizę wielkości „garbu żebrowego” oraz pomiary „zakresu ruchomości”
 • PLATFORMA FreeMED  oceniająca obciążenia stóp w staniu i chodzie. Dodatkowo służy do oceny równowagi i zaburzeń koordynacji wzrokowo ruchowej oraz precyzyjnej oceny zaburzeń chodu i lokomocji. Urządzenie pokazuje precyzyjnie którą częścią stopy „pacjent/badany” mocniej naciska na podłoże.

Efektem tak przeprowadzonych badań jest:

 • Trafna diagnoza budowy stopy, miejsc nadmiernych przeciążeń na stopie,
 • Optymalna terapia i profilaktyka,
 • Precyzyjnie dopasowane wkładki lub korekta.
Wkładki Ortopedyczne

Stopy każdego z nas są inne, obserwujemy różnice w obrębie stopy prawej i lewej. Wkładki w naszej klinice są projektem wykonywanym od podstaw i dla każdej ze stóp indywidualnie. Pasują tylko dla jednej konkretnej osoby nie będą pasował na inne stopy. Włożone do obuwia sprawią ze będzie to but „szyty na miarę”

Rola Wkładek:

 • Poprawiają ergonomię ruchu, korygując dysfunkcje biomechaniczne (np. odciążając łuk podłużny i poprzeczny stopy).

 • Według najnowszych badań niektóre wady stóp, prowokują określone zespoły bólowe kręgosłupa, skorygowanie stopy, może więc znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe. Wkładki stwarzają również dogodne warunki dla działania mięśni stabilizujących stopę, zmniejszając obciążenia i zmęczenia kończyn dolnych,

 • Przynoszą ulgę stopom w istniejących już zniekształceniach i wadach,

 • Prawidłowo dobrana wkładka, sprawi że Twoje stopy w końcu będą układać się na podłożu (w obuwiu) tak, jak zostały do tego stworzone. Każde inne, nieprawidłowe ich ułożenie, może bowiem skutkować w przyszłości poważnymi schorzeniami występującymi w organizmie.

To w dużej mierze, od stóp zależy Twoje ogólne samopoczucie.

Do kliniki zapraszamy osoby z:

 • Ostrogą piętową,

 • Płaskostopiem podłużnym, poprzecznym,

 • Halluksami,

 • Koślawością lub szpotawością pięt,

 • Zniekształceniami palców (młotkowate, młoteczkowate itp.),

 • Z odciskami, modzelami,

 • Bólami stóp, kolan i kręgosłupa,

 • Różnicą w długości kończyn.

Pomoc znajdą także osoby:

 • Z grupy ryzyka (diabetycy, reumatycy),

 • Wykonujące pracę stojącą,

 • Ceniące komfort i wygodę chodzenia,

 • Które chcą uniknąć chorób stóp, bólu i deformacji.

Znajomość specyfiki ruchu i dyscyplin pozwala na zaopiekowanie się osobami aktywnymi fizycznie, a także sportowcami. Indywidualnie zaprojektowana wkładka z uwzględnieniem specyfiki dyscypliny zapewni prawidłowy rozkład obciążeń kończyn dolnych, a tym samym stawy, więzadła i ścięgna będą mniej narażone na kontuzje. Wszystkim zapewniamy długofalową opiekę.

PODOLOGIA ORTOPODOLOGIA

Dobór dermatokosmetyków bezpłatnie
Podstawowy zabieg podologiczny ( skracanie paznokci, opracowanie wałów paznokciowych,usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, skracanie paznokci) 120 zł
Pedicare leczniczy ( usunięcie modzeli,odcisków, zrogowaceń, skracanie paznokci) 150 zł
Skracanie i opracowanie paznokci 80 zł
skracanie i opracowanie paznokci zmienionych chorobowo 100 zł
opracowanie pękajacej pięty 120 zł
usunięcie modzela, odcisku 100 zł
usunięcie kolejnego modzela, odcisku 50 zł
wymiana tamponady 30 zł
złaożenie klamry (o rodzaju klamry decyduje podolog) 220 zł
kontrola i przesunięcie klamry 100 zł
usunięcie kurzajki 120 zł
Rekonstrukja paznokcia 200 zł
Odciążenie gotowe/ indywidualne 30 zł
Pedicare  dla pacjentów z cukrzycą; chorobą niedokrwienną 150 zł
Opracowanie owrzodzenia z opatrunkiem aktywnym 150 zł
Kinesiotaping 70 zł
Odlew/wycisk do wkładek 70 zł
Wkładki dziecięce do rozm. 36 300 zł
Wkładki dla dorosłych 350 zł
Wkładki dla sportowców 400 zł
Wkładki do stóp wrażliwych/hypoalergiczne 400 zł
Korekta wkładek powyżej 3 m-cy 150 zł
Korekta wkładek do 3 m-cy 80 zł