WKŁADKI

WKŁADKI

Stopy każdego z nas są inne, obserwujemy różnice w obrębie stopy prawej i lewej. Wkładki w naszej klinice są projektem wykonywanym od podstaw i dla każdej ze stóp indywidualnie. Pasują tylko dla jednej konkretnej osoby nie będą pasował na inne stopy. Włożone do obuwia sprawią ze będzie to but „szyty na miarę”

Rola Wkładek:

  • Poprawiają ergonomię ruchu, korygując dysfunkcje biomechaniczne (np. odciążając łuk podłużny i poprzeczny stopy).
  • Według najnowszych badań niektóre wady stóp, prowokują określone zespoły bólowe kręgosłupa, skorygowanie stopy, może więc znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe. Wkładki stwarzają również dogodne warunki dla działania mięśni stabilizujących stopę, zmniejszając obciążenia i zmęczenia kończyn dolnych.
  • Przynoszą ulgę stopom w istniejących już zniekształceniach i wadach.

 

Prawidłowo dobrana wkładka sprawi, że Twoje stopy w końcu będą układać się na podłożu (w obuwiu) tak, jak zostały do tego stworzone. Każde inne, nieprawidłowe ich ułożenie, może bowiem skutkować w przyszłości poważnymi schorzeniami występującymi w organizmie.

Znajomość specyfiki ruchu i dyscyplin pozwala na zaopiekowanie się osobami aktywnymi fizycznie, a także sportowcami.

Indywidualnie zaprojektowana wkładka z uwzględnieniem specyfiki dyscypliny zapewni prawidłowy rozkład obciążeń kończyn dolnych, a tym samym stawy, więzadła i ścięgna będą mniej narażone na kontuzje.

Wszystkim zapewniamy długofalową opiekę. To w dużej mierze, od stóp zależy Twoje ogólne samopoczucie. Do kliniki zapraszamy osoby DOROSŁE I DZIECI.