Podologia I LECZENIE RAN
PODOLOGIA
Podologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją stóp. W naszym Centrum Medycznym oferujemy pełen zakres usług w ramach medycznej, specjalistycznej i sterylnej pielęgnacji stóp.
Szczególną opieką obejmujemy pacjentów z grup ryzyka, z chorobami metabolicznymi np. cukrzycą czy chorobą niedokrwienną. Przyjdziemy z pomocą również osobom mających ograniczenia ruchowe, którym trudno jest samodzielnie zadbać o higienę stóp. Zajmujemy się problematycznymi i wrastającymi paznokciami, wykonujemy rekonstrukcje płytki paznokciowej, usuwamy odciski, modzele, kurzajki i pękające pięty. Stosujemy klamry ortonyksyjne, ortezy, odciążenia.
Naszą specjalnością są również problemy dermatologiczne w obrębie stóp takie jak nadmierna potliwość, wysuszenie skóry, grzybica czy owrzodzenia. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy z Pacjentem dokładny wywiad, diagnozujemy nie tylko stopy, ale także całe kończyny dolne. Specjalista podolog po zebraniu niezbędnych informacji, dokona oceny skóry stóp i paznokci, postawi diagnozę i zaproponuje dalsze etapy terapii.
Jeżeli do postawienia diagnozy konieczne jest wykonanie badania bakteriologicznego, histopatologicznego czy mykologicznego wykonujemy je na miejscu. W przypadku konieczności dodatkowej konsultacji z lekarzem, przekierujemy pacjenta do odpowiedniego specjalisty i zapewnimy kompleksową opiekę podczas procesu powrotu stóp do doskonałej formy.
Zapraszamy na wizytę konsultacyjną, która może być źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości w obrębie stóp czy paznokci.
LECZENIE RAN
W VenaMed zajmujemy się leczeniem ran. Zapewniamy możliwość konsultacji z doświadczonymi lekarzami specjalistami. Po przeprowadzeniu pełnego i szczegółowego wywiadu medycznego oraz dokonaniu dokładnych oględzin chorego miejsca, lekarze i specjaliści oceniają czy są to rany przewlekłe oraz określają ich charakter. Następnie dobierają odpowiednie leczenie i terapię w zależności od rodzaju rany.
Ranami przewlekłymi nazywamy najczęściej:
- owrzodzenia żylne, tętnicze bądź mieszane goleni,
- owrzodzenia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej,
- rany i owrzodzenia będące powikłaniem cukrzycy
- odleżyny, których powstawanie związane jest z długotrwałym unieruchomieniem pacjenta.