Podologia

Podologia

Podologia zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją stóp.
W naszym Centrum oferujemy pełen zakres usług w ramach medycznej, specjalistycznej i sterylnej pielęgnacji stóp.

Szczególną opieką obejmujemy pacjentów z grup ryzyka, z chorobami metabolicznymi np. cukrzycą, czy chorobą niedokrwienną. Przyjdziemy z pomocą również osobom mających ograniczenia ruchowe, którym trudno jest samodzielnie zadbać o higienę stóp.

Zajmujemy się problematycznymi i wrastającymi paznokciami, wykonujemy rekonstrukcje płytki paznokciowej, usuwamy odciski, modzele, kurzajki i pękające pięty. Stosujemy klamry ortonyksyjne, ortezy, odciążenia.

Naszą specjalnością są również problemy dermatologiczne w obrębie stóp takie jak nadmierna potliwość, wysuszenie skóry, grzybica czy owrzodzenia.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy z Pacjentem dokładny wywiad, diagnozujemy nie tylko stopy, ale także całe kończyny dolne. Specjalista podolog po zebraniu niezbędnych informacji, dokona oceny skóry stóp i paznokci, postawi diagnozę i zaproponuje dalsze etapy terapii.
Jeżeli do postawienia diagnozy konieczne jest wykonanie badania bakteriologicznego, histopatologicznego czy mykologicznego wykonujemy je na miejscu.

W przypadku konieczności dodatkowej konsultacji z lekarzem, przekierujemy pacjenta do odpowiedniego specjalisty i zapewnimy kompleksową opiekę podczas procesu powrotu stóp do doskonałej formy.

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną , która może być źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości w obrębie stóp czy paznokci.

Podologia
Podologia